Про це президент сказав на інтерв'ю Polski Times, повідомило видання PAP. Він додав, що ніхто не ризикне конфліктувати з Північноатлантичним альянсом, ба більше, зіткнутися з американською та європейською армією, яка буде захищати кордони НАТО.

Читайте також: Москва не захотіла, – Блінкен каже, що членство Росії у НАТО обговорювали у 1990-х

В інтерв'ю Анджей Дуда оцінив сьогоднішню безпекову ситуацію Польщі та розповів чи є загроза атаки з боку Росії.

Звісно, потенційна загроза все ще існує. Але слід зауважити, що у Польщі - понад 10 тисяч солдатів найбільшої армії світу – найпотужнішої, найкращої і з найсучаснішим озброєнням. Ці військові мають досвід бойових дій,
– наголосив він.

Президент Польщі також додав, що в крані є американська інфраструктура, важке озброєння, ППО, завдяки якому частина території Польщі вже захищена американськими системами Patriot.

За його словами, у випадку, якщо цей малоймовірний сценарій реалізується проти Польщі чи іншого члена НАТО, то реакція Альянсу буде миттєвою та рішучою.

"Ймовірність того, що будь-хто, у тому числі Росія, наважиться нападати на країну НАТО, ризикуючи вступом у конфлікт з усім Альянсом і зустріччю із найсильнішою армією світу, а якщо говорити про напад на Польщу – то нашою армією, яка готова захищати країну, – цей ризик дуже незначний", – зазначив Анджей Дуда.

Останні новини про Північноатлантичний Альянс

  • Адмірал Роб Бауер – голова військового комітету Альянсу озвучив заяву на зустрічі керівництва, що після 24 лютого для НАТО розпочалася нова ера. Мовиться про те, що організація показала, як здатна швидко змінювати свою позицію.
  • Білоруський опозиціонер Сергій Бульба розповів, що Лукашенко підсилює кордони із країнами-члена Європейського Союзу, обґрунтовуючи це загрозою з боку НАТО. Але, найімовірніше, так Кремлю схиляє Білорусь до конфлікту. Цьому дуже сприяє російська пропаганда про ворожу Європу та Сполучені Штати Америки.
  • Посол України в Німеччині Андрій Мельник переконаний, що Україна може приєднатися до Альянсу вже після перемоги над російськими окупантами. Зокрема, він додав, що сили України здатні підсилити НАТО – це українці продемонстували у теперішній війні.

Вас це може зацікавити – Фесенко пояснив, як Зеленський став одним з найвпливовіших лідерів у світі: дивіться відео