Про це у соцмережах повідомив В'ячеслав Володін, голова російської Держдуми. Політик досить розгорнуто окреслив наміри депутатів держави-агресорки.

Читайте також На Донбасі бойовики погрожували спостерігачам ОБСЄ в'язницею

Що запланували російські депутати

Раніше комітет Держдуми підтримав аж 2 проєкти постанови про визнання проросійських бойовиків. Володін у телеграмі пояснив, чим вони відрізняються.

  • Перший після ухвалення негайно надсилатимуть президенту Путіну.
  • Другий – спочатку "для вивчення" відправлять до МЗС та інших урядових структур.

Ухваленим буде той варіант, який при рейтинговому голосуванні набере найбільшу кількість голосів,
– зазначив Володін.

Москва цинічно бреше про загрози

Такі кроки у Москві намагаються пояснити вкрай цинічно. Там звинувачують Захід у "нагнітанні напруженості" й обурюються, що США та Європа постачають Україні оборонне озброєння.

Володін традиційно поскаржився, що Київ нібито не дотримується мінських угод. "Це несе загрози та ризики для життя наших громадян, які там (на окупованому Донбасі) живуть", – зухвало заявив політик.

Ризики створюють російські найманці

  • Такі заяви звучать вкрай абсурдно, зважаючи на те, що саме Росія розв'язала війну проти України й окупувала Крим та частину Донбасу.
  • Проросійські бойовики регулярно порушують домовленості про перемир'я й цинічно обстрілюють житлові сектори на Донеччині та Луганщині.
  • Важливо зауважити, що українські захисники відкривають вогонь лише у відповідь, аби змусити ворога припинити атаки.
  • У РНБО заперечили ідею силового звільнення окупованого Донбасу від бойовиків. Адже Україна не хоче масових жертв серед населення.

Що планують російські депутати: дивіться відео