Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін в ефірі одного з українських телеканалів. За його словами, в українському МЗС готують порядок денний цих перемовин та займаються логістичними питаннями.

До речі У США перевіряють, чи втручалися у вибори чиновники з України, – ЗМІ

Дзвінок перед зустріччю із Путіним

У середині червня Джозеф Байден вперше як президент приїде до Європи, де проведе низку важливих зустрічей. Зокрема, він поспілкується із лідерами ЄС, а вже наступного дня – говоритиме з Путіним. Станеться це 16 червня – дата погоджена і Кремлем, і Білим домом.

Відтак дзвінок, про який повідомив Дмитро Єнін, має відбутися протягом наступних двох тижнів. В МЗС сподіваються, що перемовини Байдена з Путіним можуть відіграти важливу роль у послабленні агресії Росії проти України.

У Білому домі заявили, що на зустрічі передовсім говоритимуть про двосторонні відносини США і Росії. Втім, Байден збирається підняти і питання цілісності України, а також ситуації у Білорусі.

Перша розмова Зеленського та Байдена: основне

  • Попередня і взагалі – перша в історії – телефонна розмова між президентами Байденом і Зеленським та відбулася 2 квітня. Вона тривала 50 хвилин.
  • Історичною та вкрай важливою розмова стала через політичне тло – Росія почала масово нарощувати військову присутність біля кордонів з Україною та в Криму.
  • Байден у бесіді наголосив, що США непохитно підтримують суверенітет та територіальну цілісність України.
  • Президенти обговорили також тісну співпрацю України та США для стримування пандемії COVID-19.