Так, президенти вже завершили 50-хвилинну розмову. Раніше ЗМІ писали, що основною темою мала бути можлива ескалація конфлікту на Донбасі.

Важливо США підтримають Україну в разі ескалації російської агресії, – міністр Остін

Що кажуть у Зеленського

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак розповів, що Байден запевнив Зеленського у підтримці українських реформ, пише Інтерфакс – Україна.

За словами президента США у нього є повна інформація про те, що відбувається в Україні і навколо неї. Він запевнив, що США не залишать Україну без підтримки. Це була хороша розмова,
– сказав Єрмак.

Крім того, Зеленський запросив президента США взяти участь в саміті Кримської платформи.

Що кажуть у Байдена

 1. У Білому домі зазначили, що Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед російською агресією.
 2. Він наголосив на прихильності адміністрації щодо підтримки плану Зеленського для боротьби з корупцією та реалізацією реформ демократії.
 3. Лідери погодилися, що реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України. Також політики обговорили важливість тісної співпраці США і України для стримування пандемії COVID-19.

Що було раніше

 • Джерело американських ЗМІ зазначило, що українська сторона наполягала на розмові між Зеленським і Байденом протягом декількох тижнів, а також на розмові радника президента США з нацбезпеки Джейка Салливана та глави ОП Андрія Єрмака, яка відбулась нещодавно.
 • Українські політики виступали за демонстрацію підтримки з боку США, коли сталось загострення біля Шумів та загинули 4 наших захисники.

Загострення біля українсько-російського кордону: що треба знати

 • Українська розвідка помітила, що Росія стягує армію та озброєння до кордону.
 • Перед тим головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак попередив, що Росія стягує війська нібито для навчань до Воронезької, Ростовської та Брянської областей.
 • США привело своє військо у Європі у повну бойову готовність. Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що у разі, якщо Росія почне ескалацію на Донбасі, США підтримають Україну.
 • Зеленський вважав, що Росія просто "грає м'язами", намагаючись створити атмосферу небезпеки.

Розташування угрупувань Росії біля кордону
Розташування угрупувань Росії біля кордону / Інфографіка 24 каналу

Чому розмова відбулась так пізно

 • В Україні сподівались, що Байден подзвонить Зеленському невдовзі після інавгурації, яка відбулась ще в січні.
 • У Міністерстві закордонних справ тривалий час обговорювали обставини для майбутньої першої розмови президентів.
 • Ведуча Тетяна Кругова, цитуючи американські ЗМІ, наголошувала, що Байден не йшов на контакт із Зеленським через недостатню боротьбу з корупцією та олігархами. До речі, медіа США натякали, що Зеленський мусить "порвати" зв'язки з Ігорем Коломойським.