Оновлений "антиколомойський" законопроєкт №3260 щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності опублікували на сайті Верховної Ради.
Читайте також Стабілізаційний фонд держави складе 200 мільярдів гривень: чи достатньо цього
Напередодні його узгодили з МВФ, а 23 березня документ затвердив Кабмін.
Законопроєкт називають ще "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським.
Оновлений законопроєкт посилює та деталізує процес визначення компенсації колишнім власникам банків. Гарантує неповернення виведених з ринку банків до ексвласників. У проєкті описаний механізм компенсації для них, якщо НБУ визнав банк неплатоспроможним за рішенням суду, а це виявилося неправомірним.
Документ містить три блоки змін до законодавчих актів:
1. Удосконалення регулювання діяльності банків, через надання НБУ необхідних інструментів впливу.
Це "підвищить спроможність регулятора адекватно реагувати у випадках порушення законодавства в процесі набуття або збільшення істотної участі у банку" та "забезпечить недопущення до управління банками недобросовісних або фінансово неспроможних осіб".
2. Встановлення особливостей судового провадження у справах щодо оскарження рішень Нацбанку про:
- віднесення банку до категорії неплатоспроможних;
- відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку;
- рішень Фонду гарантування вкладів фізосіб про запровадження тимчасової адміністрації у банку;
- початок процедури ліквідації банку;
- затвердження плану врегулювання.
3. Удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків, розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.
Розробляли документ під керівництвом голови Міністерства юстиції Дениса Малюськи. Він вів переговори з МВФ щодо цього питання.
Законопроєкт планували затвердити раніше, однак на той час його ще не узгодили Мінфін та Мінекономіки. Тепер за документ повинен проголосувати парламент.
Що відомо про допомогу МВФ
- Україна може отримати від фонду збільшене фінансування до 10 мільярдів доларів. До нього ввійдуть заплановані раніше 5,5 мільярда доларів за трирічною програмою та 4,5 мільярда допомоги для подолання корона вірусу.
- Напередодні збільшення суми допомоги через коронавірус із директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою обговорив президент Володимир Зеленський.
- У МВФ також раніше заявляли, що готові надати 1 трильйон доларів країнам, що постраждали від коронавірусу. Кошти будуть насамперед виділені тим державам, які розвиваються.
Зверніть увагу! Станом на 24 березня в Україні клінічно підтвердили 97 випадків зараження коронавірусом, троє померли, одна людина одужала.
Що заборонено в Україні на час дії карантину / Інфографіка 24 каналу