За підрахунками експертів фонду Блейзера, цього року Україна потребує зовнішнього фінансування у розмірі порядку 10 мільярдів доларів.
За словами Устенка, без програм з МВФ забезпечити цю суму буде просто неможливо, інакше посилиться девальваційний тиск.
Враховуючи колосальний популізм, який є зараз у Верховній Раді України, допускаємо серйозні ризики, пов’язані з тим, що дефіцит держбюджету буде монетизуватися. Пам'ятаємо досвід початку 90-х років, коли 30-відсотковий дефіцит монетизувався, і рівень інфляції "розкрутився" до 10 000%. Ми не віримо в такий сценарій зараз, але м'який сценарій подібного роду розкрутки інфляції можливий, якщо не буде реального співробітництва з міжнародними фінансовими інституціями,
— пояснив економіст.
Негативною інформацію Устенко назвав перенесення розгляду питання по Україні радою директорів МВФ з червня на липень. За його словами, це означає зниження довіри до України в плані проведення структурних реформ.
Устенко наголосив, що вважає цілком правильними наміри українського уряду щодо продовження співпраці з МВФ, і висловив надію, що необхідні реформи нашими урядовцями таки будуть ініційовані.
До вашої уваги також прогнози щодо інфляції для України і її сусідів:
Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2016 року економісти констатували припинення падіння української економіки.