Де і як бронюватимуть по-новому
Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" пропонують доповнити новою частиною, повідомляє 24 Канал з посиланням на картку законопроєкту.
Дивіться також Хто має право на відстрочку від мобілізації в червні: перелік
Згідно з нею, критично важливі підприємства оборонно-промислового комплексу отримають право укладати трудовий договір з працівником, у якого відсутній або оформлений неналежним чином військовий квиток чи/та він не стоїть на обліку в ТЦК.
Випробування при прийнятті на роботу на оборонних підприємствах не може перевищувати 45 календарних днів. Саме на цей період на роботу можуть взяти військовозобов’язаних працівників:
- у яких відсутній або оформлений неналежним чином військово-обліковий документ;
- чи/та він не перебуває на військовому обліку;
- чи/та не уточнив персональні дані;
- чи/та перебуває в розшуку, крім випадків порушення статті 336 (Ухилення від призову)та статті 337 (ухилення від військового обліку або навчальних зборів) Кримінального кодексу України.
Якщо військовозобов'язаний працівник протягом строку випробування не привів свої військово-облікові документи у відповідність до вимог чинного законодавства, допускається його звільнення та зняття броні від мобілізації.
Як пояснили необхідність нововведень
Як зазначається в пояснювальній записці, виробництво української зброї неможливо здійснити обмеженим колом спеціалістів підприємств, установ і організацій, які виконують роботи з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових та інших виробів військового призначення.
Під час бронювання критично важливі підприємства стикаються з фактами отримання військовозобов’язаними працівниками повісток на етапі звірки військово-облікових даних та у період між днем прийняття Мінстратегпромом рішення про визначення підприємства критично важливими для ОПК та прийняттям відповідного рішення про бронювання, йдеться в документі.