З однієї сторони, обидва бойовика пов'язані кров'ю та однаковими військовими злочинами та усвідомлюють, що вони дуже багато знають про роль РФ у війні на Донбасі, а тому ніколи не виживуть, коли проект "Новоросія" реально закриватимуть. З іншої, ватажкові "ДНР" не вигідне усунення Жабо від трону, оскільки бойовики за три роки майже все між собою повирішували та встановили правила гри, які хоч нікому не подобалися, але дозволяли братським народам Дамбаса не йти війною один на одного.

Читайте також: Чому Путін допустив "переворот" у Луганську: коментар приватної розвідки США

Тим не менш, Захарченко, Дикий та Тимофєєв вже майже закінчили розграбляти територію, де панують. Усі підприємства фактично віджаті та працюють або на них, або відлистують гроші, місцевий бізнес закошмарили, а мародерити ще трішки та й нічого буде.

Крім того, у Луганську є підприємство, яке ну дуже цікавить ватажка бойовиків – завод "Луга-нова". Бойовики розуміють, що горілка для "ДНР" та "ЛНР" є товаром стратегічного значення, оскільки її вживають у будь-якій кількості як кадрові російські окупанти, так і місцеві "ополченці".

Десь рік тому Плотницький ввів податки на вивезення горілки та інших товарів з "ЛНР". Здогадайтесь, із ким торгує «луганська республіка»? Словом вдарив Жабо по бізнесу Захарченка. А що, горілку вам без мит поставляти?

Крім того, захоплення донецькими терористами луганських є ще й виходом перших до надприбуткової справи розподілу як російської гуманітарки, так і фінансування. Це дійсно бездонна бочка для збагачення кількох десятків керівників терористичної структури та їх кураторів.

Ще одним моментом, чому Захар мріє про володіння "ЛНР", є те, що він повинен був стати єдиним «королем» на всій території ОРДЛО ще у 2014-му, але ж "братьскі народи" Донбасу розділили у Кремлі, вирішивши, що так буде простіше контролювати недореспубліки. Спочатку продавець курятини особливо з цього приводу не ображався, однак коли став почувати себе царем та богом у "ДНР", вирішив, що можна й Лондон взяти. Доречі, якщо хтось не знав, то на мові народу Дамбаса саме Лондоном іменують Луганськ.

То ж, особисті амбіції теж відіграють у цій справі чималу роль, тому донецький гауляйтер наразі бігає за своїми ФСБшними кураторами та благає віддати йому "ЛНР". Зроблять це, або ні, прогнозувати важко, оскільки, з одного боку, Захарченко зарекомендував себе як жорстокий та добре виконуючий команди бойовик без якихось принципів.

Читайте також: Військовий заколот та вторгнення РФ: що сталося в Луганську та що тепер буде?

Він зміг налагодити усі канали доходу для себе та своїх друзів-ФСБшників, а правити при цьому майже залізною рукою. Плотницький же виявився набагато м’якішим. З іншої сторони, Захарченко та його люди почнуть загрібати під себе все, немов божевільні. А кому потрібні масштабні перерозподіли? Звичайно, їм протидіятимуть усі москвичі, які залишаться при цьому без грошей. До того ж, що Плотницьким, що Захарченком, опікується Сурков, якого якраз і хочуть подвинути. То ж об'єднання двох республік є взагалі малоймовірним, оскільки у разі домовленостей або силового вирішення проблеми, куратор ОРДЛО, скоріш за все, вирішить або зберегти Плотницького, або провести нові "вибори".

P.S. До речі, жителі Луганська взагалі не проти об’єднання. Їм здається, що у "ДНР" людям краще живеться, тож вони виступатимуть за приєднання до будь-якої країни, хоч окремим штатом стануть. Але на такий "референдум" бойовики не зголосяться.