Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".
Контролюючі органи повинні концентруватися на ліквідації схем мінімізації оподаткування, тіньових зарплат, нелегального ввезення та виробництва підакцизних товарів. Експерти відзначають, що в уряді помилково зробили акцент на фіскальній складовій, приділивши менше уваги стимулам розвитку бізнесу.
Для обох контролюючих органів визначено до 20 завдань, але перше і основне, на думку Мінфіну, - виконання показників доходів держбюджету. Податкова служба повинна перерахувати до держбюджету не менше 155,5 мільярда гривень і 92,6 мільярда гривень до місцевих бюджетів, митниця - майже 122 мільярди гривень.
Чиновникам слід досягати цього, насамперед забезпечуючи добровільність сплати податків і декларування реальної митної вартості. Наприклад, за результатами року податкова служба повинна домогтися 100-відсоткових показників добровільної сплати серед великих платників.
"Це нереальний показник. Неможливо уявити, що ми досягнемо того результату, коли жодної копійки не буде донараховано", - упевнений директор департаменту Інституту бюджету і соціально-економічних досліджень Артем Рудик.
За кожним напрямками в міністерстві розробили "шлях досягнення цілей" та "індикатори успіху". Зокрема, стратегія для ДПС - ліквідація злочинних схем ("податкові ями"; щоквартально Мінфін очікує 1,1 мільярда гривень), виведення з тіні прибутків підприємств (2,7 мільярда гривень) і зарплат (4,1 мільярда гривень), а також скорочення нелегального обігу підакцизних товарів (1,1 мільярда гривень).
Так, щоб компанії не мали можливості незаконно претендувати на відшкодування ПДВ, податківці вивчать відповідність нарахованих та заявлених до повернення сум з макроекономічною ситуацією в регіоні, галузі та країні в цілому. А для ліквідації такого явища, як "зарплати в конверті", ДПС створить у суспільстві "атмосферу негативного ставлення до роботодавця", який платить її таким чином.