Хто отримає збільшення

Збільшення у розмірі 500 гривень зможуть отримати лише ті пенсіонери, у яких розмір виплат близький до мінімального.

Читайте також Пенсії та інша допомога: якими будуть соцвиплати в лютому

Крім того, все ж ця надбавка буде однією із найвищих за останні роки. Все через те, що у її розрахунок закладено рівень інфляції в Україні. Відповідно через стрімке зростання цін у 2022 році пенсії значно проіндексують у 2023 році.

  • підвищуватимуть ті пенсії, які розраховані за законом. До прикладу, чиновники надбавок не отримуватимуть, а військові пенсіонери отримають за іншими правилами надбавки.
  • підвищуватимуть не повний розмір пенсії. Тобто, якщо у вас є надбавки за вік, чи за стаж, при підвищенні це враховуватимуть. Підвищать лише "голу" пенсію.

Чому таку індексацію називають "осучасненням"

Вперше таке "осучаснення" пенсій провели у 2017 році. Тоді було вирішено перерахувати всі пенсії відповідно до нового показника середньої зарплати в Україні.

Далі це почало відбуватися щороку з огляду на те, як піднімають зарплати, так і з урахуванням інфляції. Адже така індексація має зберегти виплати українців від знецінення.

Цікаво Інфляція у січні склала 0,8%: які продукти подорожчали найбільше

Яку пенсію отримують українці

  • Нагадуємо, що прожитковий мінімум для непрацездатних осіб становить 2 093 гривні. Відповідно до цього показника мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму.
  • Максимальна пенсія становить до 20 920 гривень і складає 10 прожиткових мінімумів.
  • Перерахунок пенсій для непрацюючих осіб, які отримують "страхові" пенсії – зараз на рівні 2 500 гривень, або пропорційно наявному страховому стажу.