Вгадати курс не можуть навіть найкращі експерти

У коментарі 24 Каналу Василь Матій, приватний інвестор, керуючий активами, пояснив, що валюту потрібно мати завжди, а не тільки тоді, коли "на ринку віє небезпекою".

Актуально Вкласти й не програти: як заощаджувати гроші під час війни

Тобто, не варто бігти в обмінники й одразу скуповувати долари на всі заощадження. Водночас не варто й вичікувати моменту, щоб по кращому курсу купити. В країні війна, тому навіть найкращі експерти не можуть вгадати курс.

Купляйте не масово, а потроху

За словами приватного інвестора валюту потрібно купляти завжди, коли є така можливість. Але не масово, а потроху.

Василь Матій

Приватний інвестор, керуючий активами

Якщо ви плануєте придбати щось подібне – не баріться, поки курс не зріс ще більше, адже існує висока ймовірність, що ціни будуть ще переглядатися.

Усі поточні витрати українці здійснюють в національній валюті, й очевидно, що здорожчання курсу валют призведе до зростання цін на імпортну продукцію. А це і пальне, і побутова техніка тощо.

Цікаво До кінця тижня курс може зрости: банкірка розповіла, що на це вплине

Курс станом на ранок 24 січня

  • За даними "Мінфіну", готівковий долар в банках України можна продати в середньому за 40,07 гривні, а купити за 40,55 гривні. А готівкове євро купують за 42,85 гривні, а продають в середньому за 43,57 гривні.
  • В обмінниках, за даними finance.ua, купують долар США в середньому за 40,30 гривні, а продають – за 40,52 гривні. Євро коливається на рівні: купівля – 43,32 гривні, а продаж – 43,65 гривні.
  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 40,40 гривні, а продаж – 40,50 гривні. Євро купують по 43,35 гривні, а продають за 43,55 гривні.