Індексацію найбіднішим скасували

У Кабміні скасували рішення про індексацію. Йдеться про збільшення мінімальної та максимальної пенсії, надбавки за стаж.

Читайте також Вищі пенсії, нові тарифи та інші правила для виїзду чоловіків за кордон: що зміниться з 1 квітня

Зараз прожитковий мінімум складає 2 684 гривень щомісяця. А мінімальна пенсія – 2 093 гривні.

Нагадуємо, з 1 березні для 10,5 мільйонів пенсіонерів провели індексацію. Рівень підвищення становив 19,7%. Крім того, з 1 квітня перерахунок провели й для пенсіонерів, що продовжують працювати.

Скільки повинні отримувати пенсіонери

За розрахунками, щоб компенсувати зростання цін, мінімальні пенсійні виплати повинні підняти на щонайменше 33,3%. Таким чином, це покрило б підвищення цін, як цього року, так і минулого.

Водночас Андрій Рева, колишній міністр соціальної політики, пояснює, що мінімальна пенсія повинна становити хоча б 4 000 гривень.

Найбідніші верстви населення, ті, хто отримує пенсію, близьку до мінімалки, – а це близько 4 мільйони осіб, – постраждають найбільше. Необхідно підвищити мінімальну пенсію з 2 093 до 4 000 гривень,
– каже Рева.

До теми Як зросли пенсії військових після весняної індексації

Проблеми з пенсіями після перемоги: що може трапитися

Існує думка, що після повномасштабної війни в Україні можуть виникнути проблеми з пенсіями. Все через те, що кількість військових зменшиться.

До повномасштабного вторгнення військові платили у Фонд близько 1,32 мільярда гривень. А от у січні 2022 року ця цифра склала 19,9 мільярда гривень.