Погодження видатків

Угода спрямована на уникнення короткострокового хаосу та відкриття більше часу для складної законодавчої роботи над видатками, які фінансують діяльність уряд.

Читайте також Зустріч Зеленського та глави JPMorgan Chase & Co: що відомо

Демократично-керований Сенат та республіканський Конгрес представницької палати були в розбіжностях щодо рівня видатків протягом місяців.

Лідер Демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер узгодив цей захід з лідером республіканців у Конгресі Майком Джонсоном, лідером республіканців у Сенаті Мітчем Макконнеллом та лідером Демократичної більшості в палаті представників Хакімом Джеффрісом.

Який бюджет погодили

Чинне фінансування федеральних програм, пов'язаних із транспортом, житлом, сільським господарством, енергетикою, ветеранами та військовим будівництвом, має закінчитися цього тижня.

Фінансування інших галузей, включаючи оборону, буде продовжуватися до 2 лютого за діючими правилами. Новий законопроєкт щодо видатків спрямований на подовження крайніх термінів до 1 березня для першої групи та до 8 березня для другої.

Законопроєкт охоплює приблизно третину видатків уряду США, що становить 6,1 трильйона доларів у минулому фінансовому році, в той час, як решта дві третини містить виплати пенсій та медичних виплат, які не потребують щорічного затвердження Конгресом, а також платежі відсотків.

Гроші для України

Нагадаємо, у жовтні президент США Джо Байден запропонував Конгресу розглянути можливість додаткового фінансування пакета підтримки України, Ізраїлю та Тайваню, а також зміцнення безпеки кордону з Мексикою через значний наплив мігрантів, загалом на суму 106 мільярдів доларів.

Проте на початку грудня Сенат США не схвалив цей пакет, і Україна досі не отримала обіцяних 61 мільярдів доларів військової та гуманітарної допомоги. Попередньо речник держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що США не підтримуватимуть військове фінансування України на рівні 2022 та 2023 років, адже бачать свою мету в іншому.