British Petroleum

У зоні ризику опиниться концерн British Petroleum (BP), що володіє майже 20% акцій "Роснефти". Голова російської компанії у списку санкцій США. Проекти ВР з нафтовидобутку в Арктиці опиняться під загрозою зриву.

Також через співпрацю з "Роснефтью" під ударом опиняться Exxon Mobil та Shell.

Boeing

Якщо санкції торкнуться експорту кольорових металів, це завдасть удару по компанії Boeing, яка закуповує у Росії третину необхідного титану. Також Boeing ризикує у разі погіршення в Росії економічної ситуації.

Unilever

Англо-голландський концерн Unilever вже визнав, що вести бізнес в Росії стало непросто, і виручка компанії скоротилася. Unilever виробляє такі популярні продукти, як мило Dove, бульйонні кубики Knorr і чай Lipton.

McDonald `s

Компанії McDonald`s вже зараз можуть у судовому порядку заборонити виробництво ряду бургерів через невідповідність "фізико-хімічних показників". Ще в квітні фаст-фуд закрився в українському Криму після окупації півострова РФ.

Банки

У числі банків, які найбільше ризикують у зв'язку з можливими новими санкціями, Guardian називає австрійський банк Raiffeisen і французький Societe Generale. При цьому негативні наслідки загрожують і іншим фінансовим організаціям Європи, оскільки три чверті всього ринку кредитування в Росії припадає на європейські банки, і на кінець березня ця сума склала 155 000 000 000 доларів.

За даними видання, санкції проти РФ також можуть нашкодити середнім і малим підприємствам. Йдеться, наприклад, про 6 тисяч німецьких компаній, які займаються бізнесом в Росії.

Проте самі німці підтримують антиросійські санкції. За вплив на РФ за допомогою санкції висловилося 52% респондентів в одному з опитувань. Згідно з опитуванням, проведеним британським виданням Sunday Telegraph, за посилення "торгової війни між Заходом і Росією" виступають 45% опитаних.

Нагадаємо, ЄС вводить санкції проти терористів на сході України та оточення Путіна.