Про це він написав у своєму новорічному зверненні, який опубліковано на сайті "Укрзалізниці". Кравцов, зокрема, запевнив, що жодного конфлікту між Укрзалізницею та Міністерством інфраструктури немає. Хоча про це останнім часом точилось багато розмов.

Зверніть увагу! Уряд затвердив план реформування Укрзалізниці: що він передбачає

"Але ми є командними гравцями з єдиною важливою метою – покращення стану Укрзалізниці та бажанням ефективної розбудови української інфраструктури. А це унеможливлює будь-які конфлікти та лишає місце виключно конструктивним взаєминам", – переконує Кравцов.

Також держслужбовець повідомив, що вже на початку 2020 року покине посаду голови правління акціонерного товариства "Укрзалізниця". Станеться це після того, як Наглядова рада компанії розгляне його звернення "щодо припинення контракту в зв’язку з переходом на роботу у публічному державному секторі".

За останні роки трансформація Укрзалізниці стала однією з наймасштабніших серед державних компаній. Тому логічно, що далі буде перехід на новий рівень. Більше подробиць та коментарів – після ухвалених формальних рішень,
– додав Кравцов.

Цікаво! Черговий скандал на Укрзалізниці: пасажири "Інтерсіті" можуть отримати проблеми з харчуванням

Що передувало цій заяві Кравцова

3 грудня міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що найближчим часом наглядова рада Укрзалізниці розгляне питання звільнення Кравцова з посади голови правління.

Пан Кравцов проінформував мене як міністра інфраструктури, що звертається до Наглядової ради з проханням провести позапланове зібрання, де хоче щоб розглянули результати діяльності його як глави правління та членів його команди. А також розглянули питання його звільнення,
– зазначив міністр.

Також Криклій зауважив, що його міністерство часто отримує прохання звільнити Кравцова, зокрема від профільних профспілок.

Згодом Кравцов наголосив, що стратегічні державні підприємства, такі як Укрзалізниця та "Нафтогаз України", не можуть бути залежними від політичних настроїв та рішень, які змінюються щогодини.

"Призначення мене керівником Укрзалізниці, оцінка ключових показників ефективності, та, власне, звільнення – компетенція винятково незалежних членів Наглядової ради. Керівництво компанії за результатами звіту буде готовим до будь-якого рішення з боку Наглядової Ради. Але є процедура, і порушувати її – поразка корпоративної реформи у всьому державному секторі", – наголосив він.

За словами Кравцова, прагнення керувати у ручному режимі найбільшою компанією у країні – перманентне. І таке рішення може стати найбільшим корупційним ризиком. Він також нагадав, що саме Укрзалізниця стала першою компанією в Україні, де професійно та неупереджено призначили Наглядову раду.

Радимо ознайомитися! Хто такий Євген Кравцов, що очолив "Укрзалізницю"

Зауважимо, що Євген Кравцов пропрацює на посаді голови Укрзалізниці фактично рік. Очолив він акціонерне товариство на початку 2019-го. А до цього часу виконував обов’язки голови правління національного перевізника. Змінив Кравцов на посаді голови правління Укрзалізниці поляка Войцеха Балчуна. Котракт Кравцова з Укрзалізницею офційно має закінчитися в 2021 році.