Біографія

Народився Євген Кравцов 31 травня 1986 року. Має він повну вищу освіту. Зокрема, чинний очільник УЗ закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка (освітній ступінь – магістр права) і "Європейський університет" (магістр менеджменту зовнішньоекономічної діяльності).

Читайте також: Керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова звільнили з посади: деталі

Також відомо, що Кравцов має Сертифікат програми торгової політики та комерційної дипломатії Центру з розвитку торгівлі (США). Крім того, новоспечений голова правління перевізника пройшов курс "Міжнародне комерційне право" за програмою Fulbright International.

Кар'єра

До роботи в Укрзалізниці, Євген Кравцов працював консультантом Національного комітету в Україні Міжнародної торгової палати та юристом у одній із київських фірм.

Кар’єру ж у національному перевізнику він розпочав у 2015 році, коли став радником гендиректора УЗ. Пізніше Євген Кравцов у цій компанії працював директором з реформування, майнової та правової політики, начальником департаменту реформування та корпоративного розвитку, а у 2016 році став членом правління ПАТ "Укрзалізниця".

З 30 березня по 25 травня 2016 року вперше почав виконувати обов’язки голови правління товариства. З 25 травня 2016 року по 9 серпня 2017 року він перейшов на роботу в Міністерство інфраструктури, де зайняв посаду першого заступника голови відомства. З серпня 2016 року по серпень 2017 року знову став головою наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця".

У серпні 2017 року Євген Кравцов знову повернувся до Укрзалізниці на посаду виконувача обов’язків голови правління товариства.

Як наголошують на сайті УЗ, під керівництвом Кравцова було розпочато наймасштабніше за часи незалежності України оновлення рухомого складу.

Звільнення Євгена Кравцова

30 грудня 2019 року Євген Кравцов заявив, що припиняє свій контракт з Укрзалізницею і йде у публічний політичний простір. Офіційно контракт Кравцова з Укрзалізницею мав закінчитися у 2021 році.

Ексглава УЗ зазначив, що немає жодного конфлікту між керівництвом Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури.

Наглядова рада Укрзалізниці 29 січня 2020 року ухвалила рішення звільнити керівника Євгена Кравцова.

На засіданні рада розглядала два варіанти:

  • розрив контракту Кравцова через перехід на посаду міністра інфраструктури;
  • розрив контракту з ініціативи наглядової ради.

Заява на звільнення за власним бажанням, передбачає, що Кравцова переведуть на посаду заступника міністра інфраструктури. Якщо заява буде відхилена, то звільнення очільника Укрзалізниці рішенням ради буде коштувати близько 7 мільйонів гривень компенсації.