Нагадуємо, що впродовж двох місяців гривня залишається стабільною. Курс американської валюти не перевищує 40,5 гривні вже тривалий час, а минулого тижня ціна знизилася з 40,20 до 40 гривень за долар. Однак українці вважають, що долар зростатиме.

Читайте також Безпілотники, далекобійна зброя та натівські снаряди: що виготовляє Україна під час війни

Очікування погіршилися

Під час опитування компанії Info Sapiens, українські домогосподарства погіршили свої очікування щодо долара. За їхніми словами наступних 12 місяців курс зросте до 41,16 гривні за долар. Лише в грудні минулого року цей показник становив 40,29 гривні за долар.

Якщо з доларом прогнози невтішні, то очікування щодо зростання споживчих цін покращилися – з 14,3% до 13,2%.

  • За даними НБУ, українські банкіри прогнозують курс на рівні аж 42,70 гривні. Зростання ж споживчих цін у наступні 12 місяців відбудеться на рівні 22,9%.
  • Натомість фінансові аналітики вважають, що курс становитиме 41,11 гривні, а інфляція –18,1%.

Готівкова гривня зміцнюється у 2023 році: чому

Як розповідає 24 Каналу Антон Курінний, дилер Департаменту глобальних ринків ОТП Банку, гривня зміцнюється через правильну політика Нацбанку. Це дозволяє утримувати гривневу масу в банківській системі.

Шляхом імплементування декількох інструментів хеджування валютного ризику від регулятора – тримісячний депозит з можливістю купівлі валюти та шестимісячний депозит за офіційним курсом НБУ – на ринку попит трохи ослаб та дав можливість стабілізуватися готівковому курсу долара на рівні 40 гривень,
– каже Курінний.

Актуально Відпустять у "плавання" чи ні: в НБУ розповіли, що буде з курсом у 2023 році

За словами Анни Золотько цього тижня долар утримує позиції поблизу психологічного рівня 40 гривень за долар. Навіть попри супротив ринку, гривня почне знову міцнішати.

Впродовж тижня курс долара знаходитиметься в коридорі 39,60 – 40,40 гривень,
– прогнозує Золотько.