Яким буде курс наступного тижня

Герман Марченко, директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" (COMINBANK), розповів, що впродовж наступного тижня ситуація на валютному ринку залишатиметься стабільною та контрольованою.

Читайте також НБУ прогнозує відновлення економіки у 2023 та наступних роках

Герман Марченко

Директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" (COMINBANK)

Змін “стратегії” курсоутворення наразі не передбачається. Як і минулого тижня, головними факторами, завдяки яким триває відносно стабільний період, є професійні дії регулятора щодо збереження облікової ставки, офіційного курсу валют та політики балансу між попитом і пропозицією на готівкову валюту.

Таким чином, за всіма ознаками, протягом 6 – 12 лютого курс долара залишатиметься на вже звичному стабільному рівні – в межах 39,5 – 41 гривні.

Допомога від ЄС та позитивні тренди

Експерт додав, що зараз є чітко окреслені позитивні тренди: рівень щомісячної інфляції (за підсумками січня) не перевищує 1 – 1,3%. Тобто рівень знаходиться на рівні січня 2022 року – до початку повномасштабного вторгнення.

На тлі анонсованої допомоги від ЄС на 2023 рік у розмірі 18 мільярдів євро, є можливість що МВФ погодить отримання Україною довготривалого пакету допомоги на 16 мільярдів доларів,
– каже Герман Марченко.

Зверніть увагу Федеральна резервна система ймовірно підвищить ставку: що буде з доларом

Отже, суттєва макрофінансова допомога, що надається Україні, сприятиме вирішенню бюджетних і економічних питань.