Яким буде долар в середині листопада
Очікуваний сплеск попиту на іноземну валюту з боку населення у більшості припав на безготівковий ринок. Зокрема, у перших числах листопада було зафіксоване майже трикратне зростання цього показника. Українці продовжують надавати перевагу безготівковому валютному ринку.
Читайте також Надбавки у листопаді: хто з українців отримає доплату
Банкірка Анна Золотько у розмові з 24 Каналом вказала, що з одного боку, це відволікало попит з готівкового ринку, з іншого, певна частина купленої безготівкової валюти через різницю у курсах зрештою потрапила на готівковий ринок у вигляді пропозиції. А це, своєю чергою, спровокувало подальше зниження вартості долара у готівковому сегменті.
За тиждень гривня у готівковому сегменті зміцнилася на 10 – 15 копійок, тобто валюта кошувала 37,7 – 37,75 гривні за долар.
У безготівковому сегменті попри ситуативне зростання попиту з боку населення, загалом обсяг пропозиції іноземної валюти збільшився. Відтак об'єм інтервенцій НБУ у порівнянні із минулим тижнем скоротився на 113 мільйонів доларів, тобто склав 563 мільйони доларів. А котирування на ВРУ протягом тижня демонстрували тенденцію до поступового зміцнення національної валюти.
На мій погляд, протягом тижня вартість готівкового долара знаходитиметься в межах 37,5 – 37,9 гривні за долар.
– вважає Золотько.
Золотько вважає, що на цьому тижні відбудеться поступове уповільнення тенденцій до подальшого зміцнення гривні. У безготівковому сегменті, вірогідно, протягом найближчих 5 днів спостерігатиметься корекція курсу. На готівковому ринку все ще ймовірне невеличке зміцнення гривні. Це явище стимулюватиметься конкуренцією з безготівковим сегментом та поступовим послабленням девальваційних очікувань.