Що буде з курсом з 13 листопада

Банкір Тарас Лєсовий розповів 24 Каналу, що є висока ймовірність послаблення меж курсових коливань з боку НБУ. На це вказують останні нововведення на фінансовому ринку.

Читайте також Чи будуть зростати тарифи на комунальні послуги

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

НБУ може вдатися до поступового послаблення "меж допустимих коливань", час від часу зменшуючи чи збільшуючи обсяг валютних інтервенцій щотижня орієнтовно на 50 – 60 мільйонів доларів. Про це може свідчити уже поточне зменшення присутності регулятора на ринку також завдяки останнім змінам в нормативних документах щодо експортерів. Розширення амплітуди коливань може піти на користь міжбанку, адже курсоутворення стане більш ринковим і відповідатиме співвідношенню попиту та пропозиції.

Лєсовий зауважує, що на наступному тижні курсовий коридор на міжбанку не буде радикально змінюватися. Ситуація у фінансовому секторі залишатиметься стабільною. Які зміни можуть відбуватися з 13 по 19 листопада, на думку банкіра:

  • спред буде незначним 4 – 10 копійок (усе залежить від дій НБУ);
  • на готівковий ринок впливатиме ситуація на міжбанку, курс коливатиметься у межах 30 – 50 копійок;
  • долар очікується на рівні 37 – 38 гривень, євро – 39 – 41 гривень;
  • курсові зміни на міжбанку будуть невеликі – 10 – 20 копійок.

Чому ринок валют може бути нестабільним

Банкір зауважує, що станом на зараз, міжнародна фінансова допомога складає 50% від усіх надходжень в український бюджет. Для покращення економічної ситуації, важливо, аби у 2024 році країни-партнери України не зменшували суми траншів.

Вочевидь, це дуже вагома складова економічної стабільності країни, від якої залежатиме міцність гривні, а відтак – ситуація на валютному ринку. Гадаю, наразі варто відкинути всі суперечливі твердження, що надходять звідусюди (зокрема із США). Головне завдання для уряду країни – знайти можливість отримати додаткове фінансування на 2024 рік у розмірі 43 мільярдів доларів,
– наголошує Лєсовий.

Зараз на валютний ринок найбільший вплив мають:

  • події на фронті та наслідки ворожих обстрілів;
  • стан загальної економіки;
  • рівень експорту.