Які пільги на світло мають багатодітні сім'ї

Багатодітною називають сім’ю, яка виховує 3 та більше дітей. В Україні такі сім'ї можуть розраховувати на державні пільги для оплати житлово-комунальних послуг.

Читайте також Перерахунок субсидії після збільшення тарифу на світло: що зміниться для отримувачів

Водночас багатодітні сім'ї можуть отримати 50% знижки на оплату за користування комунальними послугами – це електропостачання, газопостачання, водопостачання та інші послуги.

Серед умови отримання таких пільг є:

  • Середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців, з розрахунку на одного члена сім’ї, не перевищує розміру доходу, який дає право на отримання пільг – податкова соціальна пільга у 2024 році становить 4 240 гривень.

Як розрахувати

Дохід матері, яка виховує 3 дітей, щомісяця становить 10 тисяч гривень. Водночас середньомісячний сукупний дохід сім’ї за період, який враховується для визначення права за 6 місяців, на одного члена сім’ї становить 2 500 гривень. Це менше ніж 4 240 гривень. Отже, сім’я має право на отримання пільги.

Пільги для багатодітних призначаються на 12 місяців з місяця визначення такого права, але не більше, ніж до останнього дня календарного року. Відповідно, якщо сім'я подала заявку на пільги у липні, то отримуватиме допомогу до 31 грудня цього ж року.

Чи передбачені пільги для пенсіонерів

Серед пільг для пенсіонерів є право отримати 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема й на світло. Крім оплати за комунальні послуги, особи похилого віку можуть отримати знижку на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу

Перелік спеціальностей:

  • педагогічні працівники,
  • медичні та фармацевтичні працівники,
  • спеціалісти із захисту рослин,
  • працівники музеїв, бібліотек,
  • працівники державних та комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.