Засідання комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів, брухту легованих чорних металів і розгляду заявок, на видачу ліцензій на експорт товарів та розподілу квот відбудеться 25 квітня.
Анонс про засідання комісії департамент регулювання зовнішньоекономічної діяльності оприлюднив на сайті МЕРТ в середу, пише "Інтерфакс-Україна".
На двох попередніх засіданнях, незважаючи на судову заборону, 16 березня і 24 березня було рекомендовано на експорт майже 450 тисяч тонн брухту чорних металів.
Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік за клопотанням "Металургпрому" в рамках забезпечення його позову про визнання цього документа незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.
"Металургпром" вимагає скасування наказу МЕРТ, що зберігає високий рівень експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, в зв'язку з тим, що відповідний наказ прийнятий з порушенням процедури і не має державної реєстрації: не узгоджувався в Державній регуляторної службі України (ДРС) і не реєструвався в Мін'юсті. Відповідачем в цьому судовому процесі є МЕРТ, в якості третіх осіб залучено ДРС і Мін'юст.
Згідно з визначенням суду, дія наказу МЕРТ призупиняється до розгляду справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням.
Департамент захисту економіки Національної поліції України від 5 квітня зажадав від МЕРТ припинення наказів про розподіл обсягів металобрухту на експорт і видачу відповідних дозволів до прийняття відповідного рішення Окружним адміністративним судом Києва. При цьому голові комісії пропонувалося в термін до 8 квітня ініціювати засідання комісії МЕРТ з метою припинення дій наказів № 446 від 16 березня і №519 від 28 березня, а також призупинення оформлення дозволів на експорт металобрухту до розгляду справи по суті судом.
МЕРТ Не послухав цю вимогу поліції і не провів відповідне засідання комісії.
Метпідприємства і регіональні депутати неодноразово закликали владу обмежити вивезення стратегічної сировини через його нестачу на внутрішньому ринку і вважають завищеними затверджений МЕРТ 1 березня баланс експорту брухту чорних металів на 2016 рік в 1,1 млн тонн — майже на рівні попереднього року.
"Металургпром" та Федерація металургів України (ФМУ) в листі до Мін'юсту вказали на ряд порушень під час затвердження МЕРТ балансу брухту чорних металів. Металурги також закликали ДРС захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів.
Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.
Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т) — за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став експорт. Згідно з даними ДФС, в минулому році він склав 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.