Про це повідомив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер після засідання Ради ЄС на рівні міністрів енергетики 28 країн-членів.
"Велися переговори щодо Меморандуму про розуміння, і він на столі в даний час. Український уряд не був стабільним. Але з 19 березня все знову запрацює з переговорним процесом. Є вже новий український уряд. Отже, наша стратегія - диверсифікація", - сказав Оттінгер.
Він пояснив, що немає мети взагалі відмовитися від російського газу, а щоб російський газ коштував стільки, скільки має коштувати.
Читайте також: Німецька компанія готова поставляти газ в Україну замість "Газпрому"
"Є газ з Норвегії, Алжиру, Азербайджану, термінали для прийому зрідженого газу, сланцевого газу. Якщо ми скажемо Росії, що можемо отримувати газ звідусіль і з різних джерел, то тоді росіяни будуть більш поступливими, щоб знизити ціну на свій газ для Європи до світового рівня і щоб не було прив'язки ціни на газ до ціни на нафту", - додав комісар ЄС.
Він повідомив, що 19 березня пройдуть переговори з українським міністром енергетики Юрієм Проданом у Брюсселі.
"Це буде продовженням наших переговорів з Україною про підписання Меморандуму про порозуміння щодо реверсивних поставок газу з Європи Україні", - сказав Оттінгер.
"Ми можемо допомогти Україні стати менш залежною від Росії. Торік ми робили реверсивні поставки. Україна отримувала газ з Польщі та Німеччини через реверсивні поставки. Отже, це можливо й зараз. Те ж стосується і Угорщини. І Словаччини також", - додав він.
Нагадаємо, глава “Газпрому” Олексій Міллер повідомив, що з квітня 2014 року російський газовий холдинг скасовує пільги на поставку газу Україні.