Міністр фінансів Сергій Марченко розповів 24 Каналу, що в чинному законодавстві зазначено, що допомога, яку здійснюють волонтери, не оподатковується.

Важливо Скандальні 19,5% податку з донатів: чи вимагають з волонтерів гроші і до чого тут Мінфін

Уряд найближчим часом ухвалить рішення

Міністр наголосив, що є певні пропозиції щодо включення, зокрема, дронів в перелік товарів, які можуть надавати волонтери. Міністерство над цим працює. 2 червня відбудеться засідання уряду і на ньому це рішення має бути позитивно ухвалено.

Жодні категоричні висловлювання, які зараз розповсюджуються ні я, не мої заступники не говорили. Тому я прошу ті ЗМІ, які нас звинувачують в тому, що ми не говорили, спростувати свій контент,
– зазначив Марченко.

Він зауважив, що найближчим часом Уряд ухвалить рішення про визначення свого представника, який буде постійно контактувати з волонтерськими організаціями і розв'язувати нагальні проблеми, які мають волонтери.

"Сподіваюсь, що той розголос, який набули ці питання, дозволить їх вирішити. Але питання, які стосуються Міністерства фінансів, вважаю, були підняти несправедливо. І я хотів би їх спростувати", – підкреслив міністр.

Сергій Марченко прокоментував заяви волонтерів щодо сплати 19,5% податку: дивіться відео

Потрібно зареєструвати свою діяльність

Також Марченко роз'яснив процедуру офіційного підтвердження волонтерської діяльності. В Мінфіні існує офіційний реєстр волонтерів, який зараз налічує близько 5 тисяч зареєстрованих організацій, які надають значну допомогу армії.

Якщо ж людина не зареєструвалась, а вже провела збір, вона має зареєструватись. Це дуже проста процедура, і вона займає один день.

Сьогодні немає проблем зі збором коштів, пояснив міністр, але в майбутньому все може змінитись. Адже після закінчення бойових дій хтось може поставити певні запитання.

"Тому я б рекомендував з юридичної точки зору гарантувати собі можливість працювати в цьому полі. Це дозволить легалізувати волонтерську діяльність", – наголосив Сергій Марченко.

Більше про заяву волонтерів щодо оподаткування їхньої діяльності

  • Волонтерка Любов Шипович порушила питання стосовно нібито рішення Мінфіну про оподаткування волонтерської діяльності. Відповідна інформація почала ширитись у ЗМІ. В ній зазначалось, що буцімто з 1 червня Мінфін буде стягувати з волонтерів 19,5% податків від суми їхніх зборів військовим.
  • Нагадаємо, що в травні був створений проєкт постанови, відповідно до якої, донати на будь-який товар, що передається армії, не оподатковується. Початок дії цієї постанови визначається 24 лютого 2022 року.
  • Водночас міністр фінансів Сергій Марченко вже спростував інформацію щодо оподаткування діяльності волонтерів. А також повідомив, що 2 червня відбудеться розгляд питання щодо включення дронів в постанову Кабміну №112. Міністр зазначив, що жодних податків з тих товарів, які передаються українським військовим, сплачувати не потрібно.