Як впливає ситуація у США на курс долара в Україні
Підприємець та автор "Останнього капіталіста" Валентин Краснопьоров на першій лекції "Капіталу 24" розповів, що Нацбанк України з початку повномасштабної війни у 2022 році підтримує ринок постійними інтервенціями. Тому говорити про те, що світовий ринок дуже впливає на гривню – не можна, передає 24 Канал.
Читайте також Встигніть поки є можливість заробити: на який термін найвигідніше вкладати кошти у депозити
Як пояснив Краснопьоров, в Україні начебто і є валютний ринок, але його насправді і немає.
У нас то 200 мільйонів, то 300 мільйонів, а інколи і 800 мільйонів доларів золотовалютних резервів продається на підтримку гривні. Тобто гривня перебуває "на штучному диханні".
Водночас пан Валентин запевняє, що укріплення гривні не є хорошим фактором для України на сьогодні. Все через те, що зовнішня допомога та те, що заробляє Україна з експорту, надходитиме за меншим курсом, аніж було раніше закладено. Відтак, дефіцит бюджету може зростати.
Гратися в укріплення гривні категорично не можна, але, звісно, розвивати гривню також не можна, бо це вдарить по довірі до валюти,
– додає Краснопьоров.
Зверніть увагу! Відомо, що НБУ намагається, навіть якщо девальвує гривню, робити це поступово.
По скільки буде долар наприкінці 2025 року
Сценарій курсу долара на рівні 44 – 45 гривні до кінця 2025 року зараз є більш песимістичним. Водночас ще декілька місяців тому він був цілком реалістичним.
Вважаю, що курс може за теперішніх умов перебувати у діапазоні 42 – 43 гривні. Втім ситуація поки доволі невизначена,
– зауважує Краснопьоров.
Він додає, що в ситуації, коли гривня укріплюється щодо долара, а долар натомість слабшає, треба знайти баланс.