Крім цього, в ООН також підтримують і відновлення зв'язків з населенням непідконтрольних територій. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповіла постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева.
Вона також відзначила, що конфлікт завдав сильного удару по Донецькій та Луганській областях. Це призвело до невтішних економічних перспектив, втрати роботи, бідності й соціальної ізоляції.
Відтак ПРООН готова й надалі сприяти розвитку місцевої економіки, зміцнювати соціальну згуртованість і підтримувати зусилля з відновлення миру.
Створення вільної економічної зони на Донбасі є цілком реальним, – Герчева
За її словами, ідея вільної економічної зони полягає в тому, щоб залучити інвесторів і створити робочі місця. Ця ініціатива могла б розв'язати проблему відсутності інвестицій. Зокрема, будуть запропоновані нові можливості для:
- місцевих підприємців;
- місцевих громад;
- постачальників соціальних послуг, які наразі страждають від застарілої інфраструктури та нестачі фінансових ресурсів, щоб охопити всіх у цих регіонах і задовольнити їхні потреби.
Дафіна Герчева наголосила, що втілення цієї ініціативи є цілком реальним за певних передумов. Зокрема, потрібно забезпечити прозорість і підзвітність щодо залучення і виділення прямих іноземних чи вітчизняних інвестицій.
Державні органи повинні мати можливість ефективно працювати на місцях, забезпечуючи верховенство права, захищаючи права людини, забезпечуючи доступ до правосуддя та інформації і реагуючи на потреби місцевих громад,
– вважає вона.
Крім цього, на її думку, вкрай важливо відновлювати зв'язки з населенням непідконтрольних уряду України територій.
Що таке вільна економічна зона?
Це частина території країни, де діють особливі митні й податкові правила. Насамперед мовиться про пільги для бізнесу, зокрема податкові.Вільна економічна зона має зацікавити інвестора вкладати гроші в певний регіон. Крім цього, створення ВЕЗ має сприяти збільшенню експорту товарів і послуг, впровадженню нових технологій, більш раціональному використанню природних і трудових ресурсів.