Як сказав директор суднобудівного підприємства Crist Тадеуш Коповський, у межах цих груп сторони обговорили б будівництво кораблів для України.

Важливо Десант ворог висадити поки не може, але тримає у Чорному морі 5 кораблів з ракетами

А також порушили питання:

  • відновлення торговельного флоту,
  • співпраці проєктних бюро двох країн.

Він додав, що польська сторона готова запропонувати навчання українських студентів на корабельному відділенні Гданської політехніки, а також на навігаційному відділенні Морської академії у Гдині.

Мовиться про те, щоб майбутній торговельний флот України мав своїх капітанів та інженерів, які обслуговували б ці судна,
– пояснив директор суднобудівного підприємства Crist.

За його словами, польська сторона готова:

  • провести аудит українських суднобудівних підприємств,
  • допомогти у відновленні їхнього технічного потенціалу,
  • розпочати там будівництво суден у співпраці з проєктними бюро та фахівцями з Польщі.

Він додав, що враховуючи добрі відносини президентів України і Польщі та за їхньої згоди можна було б запропонувати співпрацю американській стороні, яка б частково профінансувала відновлення українського торговельного флоту, зокрема у межах ленд-ліз.

Представник польської суднобудівної галузі зазначив, що співпрацю можна було б розпочати, наприклад, з будівництва тягачів і барж, які б перевозили по Дніпру будматеріали, продукцію металургії тощо.

Блокада Чорного моря: головне

Протягом трьох місяців, що минули з початку війни Росії проти України, Москва продовжує блокаду чорноморських портів України, посилюючи міжнародні побоювання з приводу глобальної продовольчої кризи.

Поки світові лідери намагаються знайти розв'язання проблеми, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс запропонував створити військово-морську місію за участю коаліції добровольців, яка захистить українські кораблі від російських ракет і дозволить здійснювати експорт українського зерна через Чорне море.

Раніше стало відомо, що Литва відправила Україні військове обладнання для розблокування портів. Постачання в процесі. Колишній заступник начальника ВМС України Андрій Риженко припустив, що саме нам могли передати.

"Це може бути щось, пов'язане з водолазним майном, яке може брати участь у розмінуванні", – вважає він

Росія збільшила корабельне угруповання у Чорному морі: дивіться відео