Про це свідчать дані опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua), проведеного у березні 2017 року. Дослідження стосувалося останніх 6 місяців.
Згідно з опитуванням, половина українців не змінювала постійного місця роботи за цей період. Третина респондентів шукала роботу.
14% респондентів вистачило декілька тижнів, аби працевлаштуватись. Натомість кожен десятий опитаний займався пошуком нового місця зайнятості протягом двох місяців. 6% зауважили, що вони були в процесі пошуку приблизно півроку. Кожен двадцятий респондент займався питаннями працевлаштування від шести місяців до року, і кожен десятий витратив на це більше року.
Найвищий показник працевлаштування спостерігається у сфері важкої промисловості — 26% респондентів серед опитаних вдалося залагодити питання працевлаштування протягом двох чи декількох тижнів. У сфері гуртової торгівлі кожен п’ятий респондент зміг знайти роботу за один місяць. У сфері логістики і транспорту схожа ситуація: нове місце працевлаштування знайшлося швидко для 19% респондентів. Також, у порівнянні з іншими професійними галузями, хороші показники працевлаштування мають представники сфери медіа та IT.
Натомість є професійні сфери, де процес працевлаштування може затягнутися надовго. Так, кожен п’ятий спеціаліст державних структур і кожен шостий фахівець у сфері телекомунікацій витратили понад рік, аби знайти підходящу роботу. Непроста ситуація з пошуком нового місця складається у охочих працювати в нафтогазовому та фінансовому секторі. 10% спеціалістів легкої та харчової промисловості також працевлаштовувалися близько року.
Читайте також: Скільки тепер платитимуть бійцям АТО на передовій: інфографіка