Про це повідомляє 5 канал. За словами директора Авдіївського коксохімічного заводу Муси Магомедова, нестача сірчаної кислоти неминуче призведе до зниження виробництва заводу, який живить місто теплом.
"З вересня місяця починається опалювальний сезон. У заводу не буде сірчаної кислоти в необхідній кількості. Що я повинен буду робити? Я змушений буду знижувати обсяги виробництва, причому – в рази. Виходить, що в Авдіївці НЕ буде опалення", – заявив Магомедов.
Як повідомлялося, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила квоти на імпорт в Україну сірчаної кислоти. Раніше керівники великих коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і про збитки для національної економіки від даних лобістських заходів.
На думку експертів, квоти на імпорт сірчаної кислоти є помилкою, оскільки українські виробники не в змозі задовольнити промисловість достатньою кількістю сірчаної кислоти. Зокрема, через банальний брак цистерн для її перевезення.
"Факт той, що ті цистерни, які є в наявності в Україні, вони можуть перевести 40 тисяч тонн продукції. А треба перевозити десь 110-120 тисяч тонн продукції", – заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Державна регуляторна служба ініціювала роботу моніторингової групи, яка досліджує стан справ навколо введення квот і може переглянути рішення міжвідомчої комісії про обмеження поставок цього виду сировини в Україну.