Яким буде курс гривні щодо долара цього тижня, 12-16 жовтня, розбирався 24 канал.

Актуально Курс валют на 12 жовтня: долар різко подешевшав, євро без змін

Яким буде курс гривні цього тижня

За розрахунками "Мінфіну", в період з 12 по 16 жовтня коридор по долару в обмінниках фінкомпаній в межах 28,10-28,50 гривні, в банках 28,00-28,60 гривні.

Водночас аналітики, опитані Liga.net сходяться на думці, що гривня цього тижня буде в діапазоні 28,15-28,45.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз у липні, в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 27, а в грудні в обмінниках ми побачимо 28,2.

У держбюджет-2021 поки планують закласти курс на рівні 29,1 гривні за долар.

Як змінювався курс з початку пандемії

  • Березень. На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар через введення карантинних заходів та панічних настроїв серед населення.
  • Квітень-травень. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла.
  • Червень. Проте за червень гривня знову зміцнилася до моменту відставки Смолія, який повідомив про політичний тиск.
  • Липень. У липні гривня падала через невизначеність із незалежністю НБУ, новим головою, а також через заяви з боку Зеленського та влади щодо того, що гривня має бути по 30.
  • Серпень. Останнього місяця літа гривня зміцнилася, зокрема завдяки експортерам сільської продукції, ціни на яку були вищими, ніж минулого року.
  • Вересень. Гривня розпочала осінь із девальвації. На фоні пожвавлення бізнесу та слабкого втручання з боку НБУ, гривня опускалася кожного тижня.
  • Жовтень. Станом на 12 жовтня курс гривні щодо долара НБУ – 28,21.

Що впливає на гривню

Аграрії

Агросектор почав отримувати виторг в іноземній валюті та заводити її на український ринок. Це суттєво впливає на гривню, зміцнюючи її. Саме завдяки аграріям гривня зміцнювалася у серпні.

Пандемія коронавірусу

В Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19, ліжка в лікарнях все більше заповнюються, а в лабораторіях назбируються черги на тести. Понад 265 тисяч в Україні вже захворіли на коронавірус. Щодоби додається 4-5 тисяч.

В Офісі Президента повідомили, що якшо ситуація погіршуватиметься, то в Україні доведеться знову ввести жорсткий карантин.

Ці події мають значення для гривні, адже через можливі карантин заходи, бізнес-діяльність послабилася і представники бізнесу стали менш активно купувати валюту, вичікуючи, що ж буде далі. Через це тиск на гривню зменшився.

Цікаво У Goldman Sachs рекомендують купувати фунт на тлі ймовірного ухвалення угоди між ЄС і Британією

МВФ насторожують події в НБУ

Минулого тижня Рада НБУ виголосила догану Катерині Рожкової й Дмитру Сологубу – останнім з команди попередника Якова Смолія, який подав у відставку нібито через політичний тиск.

МВФ це не сподобалося та він натякнув, що ситуація у Нацбанку погіршилася (йдеться про нове правління). Крім того, МВФ турбує проєкт бюджету-2021 та антикорупційна реформа.