У своєму прес-релізі агентство зазначає, що Україна показала можливість вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування бюджету, поліпшивши макроекономічну стабільність та зменшивши державну заборгованість, а скорочення виборчого періоду значно понизило політичну невизначеність.
Читайте також: Зростання української економіки: позитиви і ризики
Очікувана безперервність макроекономічної політики, виявлена прихильність нового уряду до структурних реформ та взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями дозволяють Fitch очікувати на подальше зростання кредитоспроможності,
– йдеться в повідомленні.
Кредитне агентство також відзначило, що очікується зниження державного боргу України до 47,9% ВВП (55,8% з урахуванням гарантій) вже до кінця 2019 року, оскільки він вже скоротився майже на 20 пунктів з піку 69,2% (80,9% з урахуванням гарантій) у 2016 році і є нижчим від актуального середнього значення "B" на 57,5%. За прогнозами скорочення державного боргу досягне 44,4% вже до 2021 року.
ВВП (Валовий внутрішній продукт) – загальна вартість всіх наданих послуг та проданих товарів у країні за рік.
Fitch Ratings також перерахувало основні фактори, які можуть окремо або разом вплинути на підвищення рейтингу України в майбутньому:
• підвищення рівня міжнародних валютних резервів та гнучкості зовнішнього фінансування;
• вдосконалення структурних показників, таких як стандарти державного управління;
• перспективи більшого економічного зростання при збереженні покращеної макроекономічної стабільності;
• подальше зменшення державного боргу та покращення структури боргу.
До слова, у вересні Україна має розпочати переговори щодо нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Місія МВФ прибуде до України вже наступного тижня.
Що означає підвищення кредитного рейтингу?Кредитний рейтинг – головний показник платоспроможності країни за кредитами. Від нього також залежить вартість українських активів та цінних паперів компаній, а також відсоткова ставка для майбутніх кредитів. Чим вищий рейтинг – тим вигідніше брати кредит.