"Рівень фінансової інклюзії в країні – 63%, тобто 37% дорослого населення не мають банківського рахунку. Те, що робить Міністерство цифрової трансформації, – це дії, спрямовані, щоб показати людям, що це не страшно і зручно. У Скандинавських країнах рівень фінансової інклюзії становить 100%, у Великій Британії – 98%", – розповіла гендиректорка компанії MasterСard в Україні Інга Андрєєва на презентації онлайн-платформи "Дія.Бізнес".
Читайте також: Дія.Бізнес: в Україні презентували платформу для підприємців – її переваги
Що таке фінансова інклюзія? Фінансове включення. Рівний доступ та використання фінансових продуктів та послуг, які: прийнятні за ціною; відповідають потребам домогосподарств та підприємств; доступні для всіх сегментів суспільства незалежно від доходу та місця проживання; надаються представниками фінансового сектору відповідально та екологічно для усіх учасників процесу.
Андрєєва наголосила, що зростання фінансової інклюзії в Україні на 10% призводить до зростання ВВП на 0,3%. А це дасть додатково 10,6 мільярда гривень до бюджету України. Тим часом Україна зараз перебуває на рівні європейських і світових трендів, додала Андрєєва.
У 2019 році 8 з 10 торгових транзакцій в Україні проводилися за допомогою банківських карт. Тоді вперше обсяг безготівкових розрахунків перевищив 50% від загального обсягу операцій, свідчить статистика НБУ.
"П'ять років тому обсяг безготівкових операцій становив лише 25%. Тому ми рухаємося дуже добре, але завжди є до чого прагнути, оскільки є європейські країни, де цей показник 90% і вище", – наголосила гендиректорка MasterСard в Україні.
У 2019 році кількість POS-терміналів для оплати картами в Україні склала 333 тисячі. Це на 19% більше, ніж роком раніше. І 90% цих терміналів – безконтактні. При цьому Україна досі перебуває на останньому місці в Європі за кількістю POS-терміналів на тисячу населення.
До теми: Українці мають заощаджень у банках на майже 500 мільярдів гривень
Дивіться відео з презентації додатку "Дія.Бізнес", де говорили про банківські рахунки: