Зростання імпорту

Нині Туреччина імпортує близько 45 матеріалів, які Росія використовує у війні з Україною. Така діяльність підриває спроби країн Заходу обмежити оснащення Збройних Сил країни-агресора.

Читайте також: Путін затвердив бюджет: витрати на армію досягли рекорду з часів СРСР

Співпраця з Росією також посилює напругу між Туреччиною та її партнерами з-поміж країн НАТО.

Цього тижня Стамбул та Анкару має відвідати заступник міністра фінансів США з тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон. Він збирається обговорити "запобігання підриву розслідувань торговельної та фінансової діяльності, яка приносить користь зусиллям Росії у її війні проти України".

Товари подвійного призначення

Стримати торгівлю з Росією складно, адже більшість товарів, які вона імпортує через Туреччину, мають двозначний характер, і можуть використовуватися як у військовому, так і комерційному секторі.

Їх загальна сума становила 158 мільйонів доларів. Це втричі перевищує показники за аналогічний період 2022 року, коли почалася війна Росії проти України.

45 категорій товарів, як-от мікрочіпи, засоби зв'язку та оптичні приціли, піддаються експортному контролю США, ЄС, Японії та Великобританії з метою запобігання їх постачанню до Росії.

Проте їх можна обійти, якщо компанії використовують посередницькі структури для приховування кінцевого пункту призначення.