Росія обігнала Саудівську Аравію

Якщо торік Росія була другим за величиною постачальником сирої нафти в Китай, то цього року агресорка обігнала Саудівську Аравію та стала найбільшим постачальником. Про це свідчать дані китайського уряду.

Дивіть також У Росії лише 2 шляхи: обидва ведуть до зубожіння

Це стало можливим через те, що китайські покупці закупили російську нафту, яка потрапила під санкції Заходу, за зниженою ціною.

Санкції вдарили, а ціна впала

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Захід обмежив ціну на морське перевезення російської нафти. Це, відповідно, обмежило й покупців для поставок, тому країна-агресорка змушена зараз продавати своє чорне золото з великими знижками.

Цікаво У Росії вирішили заборонити SWIFT, від якого їх вже відключили

  • Російська сира нафта ESPO, що надходила в лютому в порти Шаньдуна, Китай, була куплена зі знижкою приблизно в 8 доларів порівняно з еталонною маркою Brent.
  • Відтак, у зв’язку зі зростанням внутрішнього попиту на паливо після скасування обмежень, пов’язаних із коронавірусом, державні китайські компанії Sinopec і PetroChina відновили закупівлі російських вантажів марки Urals, якраз перед початком ембарго.
  • Крім того, китайські нафтопереробники використовують трейдерів-посередників для доставки та страхування російської сирої нафти, щоб уникнути порушення санкцій Заходу.