Британсько-нідерландська нафтогазова компанія намагається компенсувати втрати, яких вона зазнала унаслідок припинення діяльності у Росії. Зазначається, що перемовини стосовно продажу ведуться з китайськими Cnooc, CNPC та Sinopec.
Читайте також Литовський бізнес Viči поступово виходить з Росії: чому це неможливо зробити за один день
Вихід Shell з проєкту "Сахалін-2"
Shell володіє часткою російського нафтогазового родовища "Сахалін-2" у розмірі 27,5%. На тлі впроваджених Заходом санкцій проти Росії, компанія хоче позбутись активу, зазнавши найменших втрат.
Втім китайські компанії згодні придбати частку лише у тому випадку, якщо їм буде надана велика знижка. При цьому, інших претендентів на покупку російського активу у Shell немає.
Що відомо про проєкт "Сахалін-2"
Один з найбільших проєктів на території Росії, фінансований коштом іноземного капіталу. Є наймасштабнішим проєктом з видобутку нафти і природного газу у світі. Угода про розподіл продукції, за якою відбувається реалізація проєкту, набула чинності ще 1996 року. З російського боку її учасниками стали уряд Росії та адміністрація Сахалінської області. Сумарні запаси родовищ у межах проєкту складають близько 150 мільйонів тонн нафти і 500 мільярдів кубічних метрів газу.Джерело: Wikipedia
До слова, такі "болючі" переговори про продаж частки можуть призвести до великих фінансових втрат для Shell, зазначають у виданні Financial Times.
Зверніть увагу – Шмигаль назвав суму, яка знадобиться для відновлення України: дивіться відео