Європейська комісія працює над інструментом у межах ЄС, орієнтованим на довгострокові потреби України, а не над багатостороннім інструментом, позаяк Євросоюз планує сплатити більшу частину витрат.

Зверніть увагу З криптовалютою на "ти": як українцю почати інвестувати

На що підуть гроші

З цього фонду країни фінансуватимуть інвестиції та реформи в Україні, погоджені з нашим урядом. Чи будуть це гранти, чи позики – поки невідомо. Також невідома точна сума, оскільки війна ще триває. Сказали лише, що допомога сягне сотень мільярдів євро протягом десятиліть.

  • Очікуються, що перші суми, які Європа та світ виділять Україні після війни, підуть на відновлення інфраструктури, пошкодженої російськими окупантами.
  • А також на підтримку надання державних послуг. Україні потрібно 5 – 7 мільярдів доларів на місяць для пенсій та зарплат.
  • Розглядається також розширення гарантій для допомоги компаніям, зокрема аграріям. Близько третини підприємств повністю припинили свою діяльність, а 45% скоротили виробництво.
  • Нідерланди пропонують спрямувати гроші на створення структур в Україні, які наблизять її до вступу в ЄС.

Відновлення України після війни та можливі репарації обговорюватимуть протягом наступних тижнів. Також важливою темою буде забезпечення того, щоб гроші використали за призначенням. Адже серйозною перешкодою для реалізації плану з відновлення України може стати корупція в нашій державі.

Скільки грошей потрібно Україні

Єврокомісія разом зі Світовим банком проведе ретельну оцінку фінансових потреб України. За оцінками українського уряду, втрати від війни сягнуть понад 1 трильйон доларів. ЄС вже виплатив 600 мільйонів євро (647 мільйонів доларів) пільгових позик з початку війни. Додаткові 600 мільйонів євро можуть надійти цього літа. МВФ схвалив 1,4 мільярда доларів на екстрене фінансування для України.

Важливо – російські війська розпочали битву за Донбас: дивіться відео