Результати дослідження
У березні 2021 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 67, 8. Проте, більшість індексів знизилось. Зокрема, індекс поточного становища (ІПС) знизився на 5,5 пунктів і складає 58,9.
Читайте також Зростання цін на продукти уникнути не вдасться: чого очікувати українцям
Складові ІПС зазнали таких змін:
- індекс поточного особистого матеріального становища склав 54,8, що на 3,9 пункти нижче від рівня цього індексу у лютому;
- індекс доцільності великих покупок знизився на 7,2 пункти та встановився на позначці 63,0.
У березні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 2,6 пункти та складає 148,1.
Який індекс знизився найбільше
Найбільшого падіння зазнав індекс доцільності робити великі покупки, що скоротився на 7 пунктів. Аналітики Info Sapiens вважають, що таке падіння є реакцією на зростання захворюваності COVID-19 і небажання витрачати гроші за цих умов.
Індекс доцільності робити великі покупки в Україні є найбільш чутливим, порівняно до інших індексів, до динаміки захворюваності та впровадження карантинних обмежень,
– відмічають в Info Sapiens.
Які індекси зросли
Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 5,1 пункти та складає 134,3. Індекс економічних очікувань (ІЕО) у березні зріс за березень незначно та складає 73,7.
Динаміка складових та ріст ІЕО виглядає наступним чином:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища – 79,2, що на 1,6 пункти вище, ніж у лютому;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року – 60,5 пунктів;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років – 81,4 пункти та зріс на 2,7 пункти за місяць.
Інфографіка Info Sapiens