Росії буде дуже важко це зробити. Таку думку 24 каналу висловив експерт з енергетики Геннадій Рябцев.

Зверніть увагу ЄС досі не погодив нафтові санкції проти Росії: все через позицію Угорщини

Ринки миттєво забирають інші компанії

За його словами, для того, щоб десь знайти нові ринки, потрібно, щоб вони з'явились, адже вони вже поділені. Звідки йде Росія – туди миттєво потрапляють інші компанії.

Щодо переорієнтування, наприклад, на азійські ринки – там проблеми в Росії з інфраструктурою. Вона зайнята тим експортом, який зараз йде,
– наголосив Рябцев.

Він пояснив, для того, аби збільшувати інфраструктуру, потрібно щось побудувати, наприклад, новий нафтогін, нові термінали, чи нові танкери.

"Для цього потрібен час і гроші. Поки шукатимуть час і гроші, цю нішу заповнять інші конкуренти", – зауважив експерт з енергетики.

Експерт розповів про ситуацію Росії в енергетиці: дивіться відео

"Ситуація з природним газом – жах для Росії"

Це стосується і природного газу. "Там взагалі жах для Росії", – відзначив експерт. Він зауважив, якщо Європа таки зможе відмовитися упродовж декількох років (наприклад, до 2027 року) від експорту російського природного газу, тоді це – скорочення обсягів видобутку 100% або просто палитимуть на факелах.

Рябцев наголосив, що 2027 – 2028 роки – цілком ймовірні терміни відмови всього Європейського Союзу від постачань природного газу.

На якому етапі відмова світу від нафти Росії

  • Євросоюз має намір вдарити по Росії шостим пакетом санкцій. В ньому ж мовиться і про нафтове обмеження для держави-агресорки.
  • Однак сьогодні, 8 травня, у ЄС так і не домовилися щодо нових санкцій. Країни не дійшли згоди через позицію Угорщини.
  • Стало відомо, що ЄС хоче заборонити європейським компаніям та суднам надавати хоч якісь послуги щодо постачання нафти та нафтопродуктів Росії.
  • Відомо, що Фінляндія ще з березня скоротила імпорт російської нафти на 70%. Торговельні відносини між країнами швидко руйнуються.
  • За інформацією ЗМІ, ембарго на нафту з Росії набуде чинності через 6 місяців.

Варто переглянути – санкції проти Росії вдарять і по Євросоюзу: дивіться відео