Чи ростимуть тарифи на електроенергію

Для індивідуальних та колективних побутових споживачів тариф на світло складає 2,64 гривні за кіловат-годину. Це єдиний тариф на світло, який встановили влітку цього року.

Читайте також Як змінились ціни на продукти восени: здешевлення гречки

Раніше населення платило 1,44 гривні за кіловат-годину (споживання щомісяця менше, ніж 250 кіловатів) та 1,68 гривні за кіловат-годину (понад 250 кіловатів).

За словами керівника НКРЕКП Костянтина Ущаповського, до завершення осінньо-зимового періоду підвищення тарифів не буде. Але з 1 січня 2024 року, ймовірно, будуть проведені потрібні розрахунки. Точних дат немає, але якщо збільшувати вартість, то десь на 15% – приблизно 3 гривні за кіловат-годину.

Крім того, зміняться ціни на розподіл електроенергії:

  • Компанія "ДТЕК Київські електромережі" встановить наступні тарифи для споживачів та операторів установок зберігання енергії: I клас напруги – 200,35 гривні за мегават-годину (без ПДВ); II клас напруги – 785,53 гривні за мегават-годину (без ПДВ).
  • Тож НКРЕКП з 1 січня 2024 року може збільшитися тариф на послуги із передачі від НЕК "Укренерго" – до 592,89 гривні за мегават-годину.

До слова, тариф на передачу електроенергії становить зараз 485,10 гривні за мегават-годину.

Водопостачання та водовідведення

Відомо, що уряд "заморозив" деякі тарифи до кінця теперішнього опалювального сезону. Про комунальні платежі без змін зауважує і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Тарифи на опалювальний сезон залишаються без змін. Субсидії продовжуємо автоматично. Всім, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою на опалювальний сезон.

Тарифи на газ

Для 98% громадян газопостачання забезпечує "Нафтогаз", як постачальник останньої надії. Вартість для побутових споживачів складає 7,96 гривні за кубометр газу з ПДВ. Водночас тариф на газ ділять на ціну самої сировини й вартість її доставки.

Ціни в інших українських регуляторів становлять: