За інформацією, яку Дмитро Деревицький, засновник ритейлера електроніки та побутової техніки АЛЛО, надав Економічній правді, в Україні найближчими місяцями варто очікувати підвищення цін на електроніку щонайменше на 45%, зокрема черед ПДВ 20% та девальвацію офіційного курсу гривні на 25%.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

За його словами, сьогодні у всіх імпортних товарів є потенціал на підвищення ціни від 45% до 60%.
Чи справді очікувати ріст цін на електроніку

Як розповів 24 каналу Василь Невмержицький, фінансовий експерт, ціни не підвищаться на електроніку.

Василь Невмержицький

Фінансовий експерт

Сьогодні Верховна рада відклала проєкт про 10% збір з перерахуванням валютних коштів за кордон. Наразі попит та пропозиція буде основним елементом щодо зміни вартості на побутову техніку та електроніку. Тобто чи будуть готові люди купляти телефон за 2 тисячі доларів за курсом 40 гривень.

Від чого залежатимуть ціни

Однією із причин буде те, які будуть вводити кошти на додаткові акцизи, збори та інше для поповнення бюджету.

У нас півтора місяця як новий курс. І тому питання щодо цього залежатиме від попиту зі збоку населення. Коли курс був 29,5 гривень, то ті, хто завозили товар в Україну і віддавали їх у магазини на реалізацію, закладали курс в розрахунки, тому що товар продається на виплати. Поки покупець прийде, вибере, поки магазин продасть. Товари у цей час на складі зберігаються. На разі офіційний курс становить 36,5 гривень. Й імпортери мають право купити по цьому курсу валюту на міжбанківському валютному ринку.
– розповідає Василь Невмержицький.

З іншого боку є причина, пов'язана з дохідною частиною населення. Чи буде бажання людей, хто продає техніку, підвищувати вартість для того, щоб заробити більше маржу, коли люди на фоні зниження заробітніх плат та втрати роботи, будуть зменшувати об'єми купівлі цих товарів, тим паче що попереду йде зима і потрібно у першу чергу закуповувати газові балони, котли, теплий одяг, дрова та інше. Тут питання стратегічних груп товарів, які потрібно зараз купити.

До теми Чи постраждає бізнес від 10% податку на валюту: думка експертів

Нагадуємо, в Україні планували запровадити 10% збір на валютообмінні операції при купівлі імпортних товарів та послуг. На початку серпня міністр фінансів Сергій Марченко анонсував можливе запровадження цього законопроєкту.

За словами Сергія Фурси, навряд чи ця ініціатива критично вплинула б на український бізнес, залежний від імпортних комплектуючих, – просто їхні товари стануть на 10% дорожчими.
На його думку, всі мають зрозуміти: якщо буде втрачено макроекономічну стабільність, то втрати геть усіх будуть в рази більші. І небажання запроваджувати такий податок – це інфантильна історія.