Два роки жорстких відключень

Без відновлення роботи блоків Запорізької АЕС перебої з електроенергією в Україні триватимуть два роки.

Читайте також Росія має виплатити збитки в 486 мільярдів доларів, завдані Україні, – ЗМІ

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснює, що стан енергетики в Україні критично низький.

Олександр Харченко

Директор Центру досліджень енергетики

Стан енергетичної системи України наразі – три з 12. Якби нам вдалося у будь-який спосіб повернутися до управління Запорізькою атомною станцією і включити в роботу хоча б два-три блоки, це був би величезний фактор, який змінить ситуацію в енергосистемі. Обмеження практично не були б потрібні або були б потрібні дуже рідко.

Він додає, що без функціонування ЗАЕС наступні дві зими в Україні будуть супроводжуватися суттєвими обмеженнями в енергопостачанні.

Тобто дві зими у нас обмеження будуть практично гарантовано. На другу зиму 2025 – 2026 вони будуть мінімізовані, але все ще, цілком ймовірно, що будуть,
– додає експерт.

Енергетика втратила багато інфраструктури

Зимовий дефіцит генерації електроенергії в Україні може сягати 30-35%. Українцям слід очікувати, що світло може бути доступне лише 5-6 годин на день.

Проте, як наголосив колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков у коментарі для 24 Каналу, передбачити як осінньо-зимовий період, так і ближче майбутнє виявляється складно.

Він зауважив, що ворог продовжує намагання знищити енергетичний комплекс України. За його словами, українська енергетика втратила значну частину інфраструктури.