Журналісти Bloomberg напередодні припускали, що в заяві можуть сказати про те, що "Велика сімка" продовжить чинити значний тиск на російські доходи від енергоносіїв та інших товарів. Так і сталося.

Дивіться також G7 домовились про 50 мільярдів доларів для України коштом росактивів

Як світ змусить Росію заплатити

Відповідно до всіх застосовних законів і наших відповідних правових систем, російські суверенні активи в наших юрисдикціях залишатимуться нерухомими доти, доки Росія не припинить свою агресію і не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. Ми будемо солідарні в нашому зобов'язанні надати цю підтримку Україні,
– сказано в заяві.

Там підкреслили: продовжують розглядати усі можливі правові шляхи для того, щоб Росія виконала ці зобов'язання. Країни G7 запевнили: вони сповнені рішучості розвіяти хибні уявлення про те, що час на боці Москви. А також що руйнування інфраструктури та засобів до існування не має жодних наслідків, або що Росія може перемогти, спричинивши економічний крах України.

Тому G7 може надати Україні кредит на 50 мільярдів доларів. Обслуговувати та погашати його будуть із доходів від російських заморожених активів.

Як рахували збитки, завдані Україні Росією

Росія завдала прямої шкоди Україні на 152 мільярди доларів. Житло назвали однією з найбільш постраждалих галузей. Що не дивно, адже агресор постійно нищить будинки українців своїми обстрілами. 10% житлового фонду пошкоджено чи знищено – так у світі оцінили втрати України.

Які галузі зазнали найбільших збитків:

  • житло;
  • транспорт;
  • торгівля;
  • промисловість;
  • енергетика;
  • сільське господарство.

Тобто цей перелік значний і охоплює багато ключових сфер економіки. Цифра ж у 486 мільярдів доларів – зі звітів Світового банку, Європейської комісії та ООН.

"Загальні витрати, відображені в цифрі відновлення та реконструкції 486 мільярдів доларів, включають заходи, необхідні для перебудови для сучасного, низьковуглецевого, інклюзивного та стійкого до кліматичних змін майбутнього", – сказано у звіті Світового банку.

Загалом "Велика сімка" обговорила ситуацію в Україні, на Близькому Сході, в Китаї та Ірані. Цікаво, що Китай у заяві згадали 26 разів, а Росію – 61 раз.

"Росія не має права вирішувати, чи буде вона платити за шкоду, яку вона завдала Україні, чи ні, оскільки її зобов'язання за міжнародним правом платити за шкоду, яку вона завдає, є чіткими", – підсумували в документі.