Як повідомляє "Газета.Ru" з посиланням на два джерела, про це йшлося на засіданні російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва у вівторок.

За одним із негативних сценаріїв розвитку економіки РФ, які зараз обговорюються в російському уряді, економіка Росії може впасти на 10% ВВП, а курс долара – злетіти до 48 рублів.

Читайте також: РФ через санкції до кінця 2015 року втратить $65 млрд золотовалютних резервів, — Fitch

Такий сценарій, пише "Газета.Ru", може бути реалізований не тільки у випадку падіння цін на нафту, але і у зв’язку з обмеженням нафтогазового російського експорту через санкції.

Згідно зі запропонованою моделлю, у випадку різкого зростання курсу валют багато компаній, що мають кредити в валюті, але не мають валютної виручки, можуть бути близькі до банкрутства. За словами опитаних "Газетою.Ru" експертів, найгірше доведеться туристичному та автомобільному бізнесу, а також виробникам товарів тривалого користування й IT-індустрії.

У разі, якщо підприємства почнуть банкрутувати, а російська економіка наблизиться до глибокої рецесії, уряд задіє механізм, що застосовувався в кризу, й почне допомагати банківському та реальному сектору грошима з Резервного фонду та ФНБ. При цьому великі приватні кредитні організації будуть забезпечені ліквідністю,
— відзначає джерело російського видання.

За інформацією видання, документ поки опрацьовується на найвищому рівні.

Зазначимо, сьогодні курс долара становить близько 38 руб/дол.