Видання пише, що уряд України докладає зусиль, щоб скоротити витрати у чутливих сферах, як пенсійне забезпечення, освіта, охорона здоров'я і державний апарат.
"У першому кварталі 2015-го року, державні видатки зменшились на 17% у порівнянні із минулим роком, що призвело до позитивного балансу бюджету", – йдеться у матеріалі The Economist.
Видання радять уряду України звернути увагу на реформи у газовому секторі.
Це величезна фіскальна діра: у 2014-му державна монополія "Нафтогазу" мала дефіцит обсягом у 5,7% бюджету України. Вина за це лежить на непрозорості системи та субсидіях. Роками система дозволяла українцям купувати газ за п'яту частину його реальної вартості. І хоча багатьом українцям ця система давала вільну готівку (але не найбіднішим громадянам), вона також створювала сприятливу ситуацію для зловживань. Чимало людей збагатились, купуючи газ за ціною передбаченою для громадян, та продаючи його за цінами призначеними для підприємств,
– сказано у статті.
Автор матеріалу відзначає, що перекриття дефіциту створеного "Нафтогазом", впаде на плечі громадян.
"Уряд підвищує ціну на газ для громадян учетверо. По-справжньому українці це відчують у листопаді, коли побачать перші рахунки. І хоча, щоб перекрити негативні наслідки від підвищення цін, МВФ та уряд України домовились підвищити витрати на соціальні програми, висока інфляція (60%) по суті нівелює додаткові видатки бюджету, які у порівнянні з минулим роком зростуть всього на 30%", – сказано у статті.
Читайте також: У "Нафтогазі" пояснили причину різкого росту ціни на блакитне паливо