Уряд забезпечив промисловим споживачам можливість імпортувати електроенергію для стабільної роботи в разі виникнення дефіциту генеруючих потужностей в енергосистемі. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України – Юлія Свириденко.

Читайте також: Процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено, – Кудрицький

Стабільна робота бізнесу

Імпортувати електроенергію мають можливість непобутові споживачі.Обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить – 1700 Мегават для України та Молдови.

Юлія Свириденко

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України

Цієї зими залишається ризик продовження енергетичного терору з боку Росії. Агресор знову намагатиметься завдати нам удару, знищуючи об'єкти енергетичної інфраструктури. Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, Уряд забезпечив можливість її імпортувати з сусідніх країн – Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі.

Як зазначили у відомстві, схожий механізм діяв минулої зими. Міністерство зазначає, що новий порядок кращий, порівняно з торішнім, оскільки зменшуються витрати на закупівлю імпортованої електроенергії та спрощується адміністрування.

Яким вимогам потрібно відповідати

Щоб уникнути відключень, непобутовий споживач має відповідати кільком вимогам:

  • мати автоматизовану систему контролю та обліку енергоресурсів;
  • частка імпорту з жовтня по квітень має перевищувати 50% погодинного споживання, а у травні-вересні цей показник має перевищувати 30%;
  • не повинно бути боргів за імпорт.