Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів 24 Каналу, яким буде опалювальний сезон в Україні та чи вдасться уникнути відключень світла.

Дивіться також Брали електроенергію з Румунії та Польщі: в Україні новий рекорд споживання світла

Графіки відключень світла

Незалежно від того, чи здійснюватиме Росія нові масовані атаки по Україні, зима для українців, ймовірно, буде складною, зазначив Харченко. Ті пошкодження, які можна зараз передбачити, так чи інакше призведуть до технічних відключень споживачів від електрики.

Я не очікую жодних апокаліпсисів, масштабних блекаутів по всій країні. Українці вже знають, що робити і як протистояти. Ми не можемо запобігти тому чи іншому рівню відключень, але вони не будуть життєво небезпечними. Не буде відключень на три дні чи тиждень. Однак графіки постачання, коли люди отримуватимуть електрику, можливі,
– мовив директор Центру досліджень енергетики.

Енергосистема керована, підготовка до можливих ударів триває, і разом з тим також розробляються сценарії для того, аби зменшувати дефіцити генерації. На думку Харченка, важких періодів, коли електрики немає протягом довгого часу, не буде.

Однак передбачувані 4–6-годинні графіки відключень, а також можливі аварійні відключення на 4–6 годин після обстрілів. У разі відсутності масованих атак по Україні відключення світла будуть доволі комфортними й не масштабними.

"Я думаю, що такі довготермінові відключення будуть виключенням або їх не буде взагалі", – додав директор Центру досліджень енергетики.

Якими будуть відключення електроенергії в зимовий період: дивіться відео

Виробництво електроенергії

Більшу частину електроенергії в Україні виробляють атомні електростанції. Також є великий гідроенергетичний каскад на Дніпрі. І попри те, що зруйнована найнижча його частина – Каховська ГЕС, Україна має ще п'ять великих елементів. Так само ми маємо вугільну й відновлювальну генерацію, гідроакумулювальні електростанції, а також ТЕЦ, які одночасно виробляють і електроенергію, і тепло для великих міст.

"У нас багато джерел енергії. Інша справа, що через пошкодження і руйнування ми однаково матимемо дефіцит в загальному розмірі генерації. Тому доведеться використовувати імпорт електроенергії з Європи, але це не катастрофа", – наголосив Харченко.

Відключення світла у 2023 році: останні новини

  • За сприятливих умов уникнути відключень світла вдасться, однак багато чого залежатиме від погодних умов, зауважив голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.
  • На думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, вимкнень світла цієї зими буде більше, аніж минулої. Найгірша ситуація у таких областях: Київській, Харківській, Львівській, Хмельницькій, Одеській.
  • Зазначимо, що представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що ракетні атаки окупантів не будуть більш масованими, ніж минулого року. Водночас очікуються комбіновані удари з боку загарбників.