Пам'ятники Києва

Подія відбудеться 10 – 12 листопада та матиме назву "Примарна поезія". Закриті захисними спорудами Володимир Великий, Григорій Сковорода та Богдан Хмельницький стануть "полотном" для світлового шоу та віршів українських поетів.

Читайте також Торгувати майбутнім: що таке ф’ючерси на крипторинку

Першу концепцію Пабло Вальбуена презентував у межах виставки МОТ, де показав відеосимуляцію на основі панорамного знімання ірпінського "кладовища автомобілів". Під час своєї подорожі до України на відкриття простору Пабло також відвідав деокуповані місця Київщини в пошуках правильної локації для майбутнього перформансу.

Зміна концепції: що надихнуло художника

Поїздки, в яких побував Пабло Вальбуена, надихнули його на повну зміну концепції: замість сірості й розрухи, яку йому не раз траплялося бачити в новинах, художник побачив волю та стійкість українців, які не зупиняються, а й далі живуть, відновлюють свої будинки та вулиці після трагічних подій, оберігають культурні пам’ятки.

"Примарна поезія [Київ]" повертає пам’ятники, захищені від війни, до життя у публічному просторі Києва. Щоб уникнути руйнування через російську агресію, монументи оточені мішками з піском, дерев’яними панелями та риштованням. Ці конструкції призначені для безпеки пам’ятників і культурних символів, які вони презентують, але водночас вони ховають їх від очей публіки, ніби величезні домовини,
– каже митець.

Цей проєкт тимчасово "оживляє" закриті пам’ятники: вони підсвічуватимуться спеціальними приладами з пульсуючим ефектом й озвучуватимуться голосами одинадцяти українських поетів, що записали близько сорока власних віршів. Роботу зі збору поезій курував український поет, перекладач та літературознавець Остап Сливинський.

Як зауважив засновник WhiteBIT Володимир Носов, зараз надважливо підтримувати українську культуру, адже без мистецтва немає майбутнього. Відтак криптобіржа виступила співорганізатором "Модуля тимчасовості", де і познайомилися з Пабло.

Володимир Носов

Засновник і СЕО криптобіржі WhiteBIT

Так народився новий проєкт, що випливає з попереднього – "Примарна поезія". Сподіваємося, що цей перфоманс стане знаковим у житті столиці. Великий бізнес не може жити окремо від суспільства, тому ми прагнемо брати участь у найрізноманітніших проявах його життя: освіті, культурі, військовій і гуманітарній допомозі.

Крім того, тимчасовий культурний простір "Модуль тимчасовості" працював на Контрактовій площі, а згодом вирушив у тур Україною, зібравши понад 56 500 відвідувачів. В основі простору – виставка сучасного мистецтва від 28 митців з 10 країн, що представляють роботи на тему "тимчасовості" – раптовості, невизначеності, крихкості часу.

Відвідати простір тепер можна онлайн – за підтримки WhiteBIT повну копію МОТ і всі експонати перенесли в метавсесвіт, доступний з будь-якої точки світу.

Про WhiteBIT

  • Це одна з найбільших європейських централізованих криптобірж родом з України. Компанія була заснована ще у 2018 році.
  • На біржі представлено понад 350 торгових пар, 270 цифрових активів та 10 державних валют. WhiteBIT разом з Міністерством цифрової трансформації створили "Освітній проєкт з криптограмотності та блокчейну" на порталі Дія.Освіта.
  • Компанія співпрацює з Національним університетом "Києво-Могилянська академія", МЗС України, є партнером Національної збірної команди України з футболу, футбольних клубів "Барселона" та "Трабзонспор", Lifecell та кіберспортивної платформи FACEIT.
  • Мета WhiteBIT — масове впровадження технології блокчейн в Україні та світі