Кому можуть підвищити зарплати

У Раді працюють над підвищенням зарплат для військових. Про це розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань бюджету Володимир Цабаль.

Читайте також Витрати Росії на оборону зросли на 282% у перші два місяці 2023 року, – Reuters

У переліку критичних питань, які у найшвидші терміни повинні вирішити депутати, є:

  • Забезпечення строковиків та курсантів, які отримують мінімальні кошти від держави.
  • Забезпечення інструкторів від яких залежить чимало.

Фактично від яких залежить дуже багато, але оскільки вони на папері, а не на передовій, відповідно, вони доплату не одержують. Ні 30, ні 50, ні відповідно 100 тисяч,
– каже Володимир Цабаль.

  • Збільшення заробітних плат у підрозділах, у яких не проводилась індексація.

Як знайти кошти для цього

Варіантів для того, щоб збільшити зарплати військовим, не багато. Це можна зробити збільшивши доходи від певних податків, або ж завдяки домовленостям із партнерами.

Актуально Отримають, але не усі: деяким військовим можуть повернути виплати

В залежності від того, скільки вдасться знайти коштів, тобто знайти внутрішні резерви шляхом збільшення доходів від певних податків, чи коштом того, що ми зможемо, можливо, домовитись з нашими партнерами, що вони там частково нам зможуть дозволити збільшити борг… Вже в залежності від того, скільки коштів буде знайдено, таке має бути рішення,
– каже Цабаль.

Крім того, нардеп додав, що він є прихильником суттєвого збільшення доплат військовим. Втім це має відбуватися за градацією. Тобто щоб не вийшло так, що в нас однакові доплати в тилу і на передовій.

Баталії навколо доплат

  • Нагадуємо, що у лютому українським військовим скасували доплати у розмірі 30 тисяч гривень. Однак вже у березні була створена петиція, що оскаржувала це рішення влади.
  • Відтак 10 квітня депутати підтримали проєкт про повернення доплат. Але і тут не склалося. Згодом була внесена постанова, що блокує повернення на невизначений термін.
  • Навіть очільники силового блоку, а це Резніков, Залужний та Малюк були за те, щоб розгляд законопроєкту був відкладений.