Як можна подати показники лічильника онлайн

Насамперед кожен українець може подавати показники лічильника через телефон, бот Viber та Telegram, офіційний сайт чи мобільний додаток.

Читайте також Це необхідно: чому українці платитимуть за світло на 250 гривень більше

Інструкція для киян:

 • Жителі столиці можуть зателефонувати в кол-центр за телефоном (044) 202-15-88 або 15-88 (ДТЕК Київські електромережі) або (044) 459-07-40 (Київобленерго) та подати показники. Для цього потрібно обрати цифру 2 в головному меню, ввести номер особового рахунку та поточні показники лічильника.
 • Як варіант, це можна зробити й відправивши смс на номер (067) 239-7-238. Формат повідомлення залежить від типу лічильника: для звичайного лічильника – особовий рахунок, пробіл, показник; для двозонного (двотарифного) лічильника – особовий рахунок, пробіл, ніч, пробіл, день; для трьохзонного лічильника – особовий рахунок, пробіл, пік, пробіл, напівпік, пробіл, ніч.
 • У Viber та Telegram теж є така функція. Називаються боти "Сервіс передачі показників ЗАТ "Київобленерго" та kyivoblenergobot відповідно. Також можна подати показники в онлайн чаті на сторінці FB.
 • ​Одним із найпопулярнішим варіантом є подання показників через особистий кабінет офіційного сайту ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ або Київобленерго. Для реєстрації необхідно вказати номер особового рахунку та суму останнього платежу.
 • Не забувайте й про мобільний додаток "ДТЕК Київські Електромережі" по електроенергії для IOS і Android-пристроїв.

Інструкція для львів'ян:

 • Дистанційно це можна зробити через вебчат на сайті "Львівобленерго". Далі варто ввести особовий рахунок та обрати пункт "Подати показник лічильника".
 • За допомогою електронної пошти: pokaz@loe.lviv.ua. У листі варто вказати два значення, а саме код та показник за схемою "Код (пробіл) Показник".
 • Через онлайн-сервіс "Персональний кабінет". Після авторизації потрібно натиснути кнопку "Детальніше", перейти на загальну сторінку споживача й обрати закладку "Внести показник".
 • За номером телефону – (032) 295 85 13. Оператор голосового меню скерує ваші дії для подання показників.
 • За допомогою смс на номер 5068, вказавши інформацію у форматі "Код (пробіл) Показник".
 • Зробити дзвінок на номер 5068, де будуть голосові підказки. До речі, дзвінок є платним.
 • За допомогою ботів у Viber та Telegram.

Нові тарифи на електроенергію

Нагадуємо, що українці раніше платили за світло за чинними тарифами: 1,44 гривні за кіловат (до 250 кіловатів щомісяця) та 1,68 гривні за кіловат (понад 250 кіловатів щомісяця). Однак 30 травня уряд терміново ухвалив рішення щодо підвищення ціни на світло.

Міністр енергетики Герман Галущенко пояснив, що таке підвищення потрібне для відновлення енергосистеми, яка сильно пошкоджена після масових атак росіян.

Крім того, за словами голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького Україні слід добре підготуватися до наступної зими. Йдеться про повне відновлення роботи пошкоджених енергоблоків на теплових та гідроелектростанціях, а також мобілізація усіх ресурсів енергосистеми для проходження зимового періоду.