Як українці оцінюють свій добробут

Отже, 13% наших співгромадян заявили, що ледве зводять кінці з кінцями та грошей не вистачає навіть на найпотрібніші продукти. Для порівняння: до війни ця категорія становила 9%.

Читайте також Це потрібно зробити негайно: інформація для пенсіонерів, що працюють

Частка тих, кому вистачає лише на харчування та недорогі речі найпершої потреби, становить 38%.

Ще 39% зазначили, що загалом їм вистачає коштів на життя, але придбання таких речей, як меблі, холодильник або телевізор, вже спричиняє труднощі.

А 8% опитаних сказали, що живуть забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі. Наприклад, купити квартиру, автомобіль тощо.

Очікування щодо рівня економіки

До початку повномасштабної війни громадяни не надто вірили у швидкі зміни в економіці. У травні 2021 року лише 12% вважали, що у найближчі три місяці економічне становище країни покращиться, а 13% сподівалися на покращення рівня добробуту своєї родини.

Подібні тенденції спостерігалися і в динаміці очікуваних змін у рівні добробуту родини на короткострокову перспективу. Згідно з останнім опитуванням, 7% респондентів вважають, що їхній добробут покращиться, 28% очікують погіршення, а 51% вважають, що він залишиться незмінний.

Після початку широкомасштабної війни спостерігалося суттєве покращення економічних очікувань на середньострокову перспективу (2–3 роки).